Almanya'nın ev sahipliği yaptığı 10 şehrinde futbol şöleni yaşanılan turnuvada grup maçlarının tamamlanmasına çok az kaldı. Gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlarla birlikte en iyi dört grup üçüncüsü de son 16'ya adını yazdıracak.
Turnuvada ilk olarak A Grubu'nda Almanya, B Grubu'nda İspanya ve F Grubu'nda mücadele eden Portekiz adını bir üst tura yazdırmayı başardı.
Dünya basınında 'Bizim Çocuklar' manşet oldu: Muhteşem Türkiye yine...EURO 2024 EŞLEŞMELERİ
Buna göre Avrupa Futbol Şampiyonması'nda son 16 turu eşleşmeleri şöyle olacak:
1. Maç: A grubu birincisi - C grubu ikincisi
2. Maç: A grubu ikincisi - B grubu ikincisi
3. Maç: B grubu birincisi - A/D/E/F grup üçüncüsü
4. Maç: C grubu birincisi - D/E/F grup üçüncüsü
5. Maç: F grubu birincisi - A/B/C grup üçüncüsü
6. Maç: D grubu ikincisi - E grubu ikincisi
7. Maç: E grubu birincisi - A/B/C/D grup üçüncüsü
8. Maç: D grubu birincisi - F grubu ikincisi
Fenerbahçe Cezayirli kanat oyuncusu Belloumi'yi istiyorEURO 2024 GRUPLARI
A Grubu: Almanya, İskoçya, Macaristan, İsviçre
B Grubu: İspanya, Hırvatistan, İtalya, Arnavutluk
C Grubu: Slovenya, Danimarka, Sırbistan, İngiltere
D Grubu: Fransa, Hollanda, Avusturya, Polonya, Fransa
E Grubu: Belçika, Slovakya, Romanya, Ukrayna
F Grubu: Türkiye, Portekiz, Çekya, Gürcistan
Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe'nin rakibi kim oldu?EN İYİ DÖRT ÜÇÜNCÜ NASIL OLACAK?
Dev turunvada grup üçüncülerinin belirlenmesinin ardından en iyi dört üçüncünün netleşmesi için şu kriterler göz önüne alınacak:
- Daha yüksek puan sayısı
- Averaj farkı
- Daha fazla gol atılması
- Daha fazla galibiyet sayısı
- Tüm grup maçlarında yalnızca alınan sarı ve kırmızı kartlara dayalı alt disiplin puanları toplamı (kırmızı kart = 3 puan, sarı kart = 1 puan, bir maçta iki sarı karttan ihraç = 3 puan)
- Ev sahibi Almanya'nın karşılaştırma ve kura çekimine dahil olması durumunda Avrupa Elemeleri genel sıralamasındaki konumu
ÜÇÜNCÜ SIRADAKİ TAKIMLAR
23 Haziran itibariyle güncelenen grup üçüncüleri şöyle:
A Grubu : Macaristan (Onaylı)
B Grubu : Arnavutluk
C Grubu : Slovenya
D Grubu : Avusturya
E Grubu : Slovakya
F Grubu : Çekya